Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Montaż gaśnicy pod siedzenim kierowcy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Montaż gaśnicy pod siedzenim kierowcy

    Zamieszczone przez leszekmw
    aha, nie wiedziałem że są takie i takie . ale tak czy tak chodzi mi ogólnie .
    gdzie są 6 a gdzie 7 biegowe ? i dlaczego są z innych bajek :?:
    DSG6 w RS, a DSG7 w całej reszcie.

  • #2
    [O2] Montaż gaśnicy pod siedzenim kierowcy

    Witam. Nie odkryłem żadnej Ameryki montując gaśnicę pod siedzeniem kierowcy w O2, ale wydaje mi się ten pomysł, równie przydatny, a może nawet bardziej niż dodatkowy schowek. Osobiście nie przypadło mi do gustu żadne miejsce montażu gaśnicy w bagażniku.
    Minimum, do zamontowania schowka, to:
    - uchwyt: 1Z0860359,
    - 2 blachowkręty torx (mogą być zwykłe blachowkręty): N 90698606
    - 2 blaszki z gwintem do blachowkrętów: N 154296
    - 2 śrubki torx (mogą byc zwykłe szóstki): N 10456001
    Całość to trzydzieści parę złotych w ASO.
    W oryginale wg Etki są wymagane jeszcze 2 śruby torx, (ale nie trzeba ich kupować, bo można wykorzystać, te którymi przykręcony był plastyk pod siedzeniem), 2 tulejki z gwintem (również wykorzystamy te wmontowane w siedzenie, z tym, że jedną trzeba przełożyć w inne miejsce), oryginalny "stojak" na gaśnicę i oryginalna gaśnica. Ja zamiast tego kupiłem na allegro gaśnicę 1 kg firmy "Gloria". Wychodzi dużo taniej, a jest równie estetyczna (ma min. manometr, plastykową rączkę i pasek). Trzeba tylko wywiercić 2 otwory w "stojaku", bo oryginalne są w innym miejscu. Można kupić inną gaśnicę, ale za długa nie wejdzie, a krótsza będzie zbyt pękata).
    A więc należy:
    - ściągnąć plastyk pod siedzeniem z lewej strony,
    - wypiąć 2 kostki (ja nie odłączałem akumulatora),
    - odkręcić 4 śruby do prowadnic siedzenia,
    - wyciągnąć siedzenie,
    - wyciągnąć plastik osłony z przodu siedzenia (nie można mieć jednocześnie plstikowej osłony i gaśnicy),
    - przełożyć, jedną plastykową tulejkę, do śruby (po wyciągnięciu wiadomo o co chodzi),
    - zamontować 2 blaszki z gwintem,
    - przykręcić uchwyt do gaśnicy na 4 śrubki,
    - dopiero teraz dopasować miejsce montażu samej gaśnicy ze "stojakiem" - jest dosyć ciasno, bo z lewej plastikowa osłonka, a z prawej rączka do przesuwania siedzenia,
    - skręcić wszystko,
    - fertig.

    Efekt końcowy:

    ]"]404 Not Found
    ]"]404 Not Found
    ]"]404 Not Found
    P.S. U mnie w Ambiente tego uchwytu nie było, więc jak ktoś ma go w serii, to proszę nie krzyczeć.

    Komentarz


    • #3
      akm97, bardzo fajnie i wygodnie

      Komentarz


      • #4
        Super !!!! ale osobiście wolałbym mieć gaśnicę zamocowaną pod siedzeniem pasażera :| ...
        O II fl kombi elegance

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez przemo9
          Super !!!! ale osobiście wolałbym mieć gaśnicę zamocowaną pod siedzeniem pasażera :| ...
          Pomysł w sumie też dobry. Zapewne są uchwyty gaśnicy do wersji angielskiej, ale niestety schowka pasażera również nie można przełożyć na drugą stronę.
          P.S. Pomimo, że wydaje się, że gaśnica za bardzo wystaje pod spod siedzenia, to w rzeczywistości nie jest tak źle i w ogóle nie przeszkadza. Aha i musimy zakupić zakupić gaśnicę z takim dodatkowym pasem mocującym, bo takie wciskane w metalowy uchwyt, mogą wyskoczyć podczas wypadku i narobić "bigosu" z naszymi stopami.

          Komentarz


          • #6
            Odkopię temat, zakładał ktoś uchwyt pod siedzenie z pakietu Dynamic/RS'a ?
            Czy te plastiki czymś się różnią od siebie/

            Komentarz


            • #7
              Ja tez odkopie temat.

              Czy ktos moze mi podac numery tych plastikowych elementow ktore wciskane sa w stelaz siedzen i do ktorych przykrecamy srubki od mocowanie gasnicy? Autor postu nazwal je chyba " tulejki z gwintem "
              Chcialem ja przelozyc ale sa delikatne i odrazu sie odksztalcaja przy podwazaniu.
              Zostały mi czesci, po szkodniku:
              VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
              Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

              Komentarz


              • #8
                heretyk, Error 404. Page not found.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X